in

Секој треба да помине барем една ноќ во овој уникатен хотел на дрво во Шведска

Сместувањето е многу важно при патување, додека едно може да ви го уништи патувањето, друго може да ви го направи најубаво.

Вгнезден во северниот град Харадс, хотелот на дрво е мал, но убав хотел со соби кои се различни од она што сте го виделе претходно.

Постојат седум различни соби за избор во овој хотел: стаклена коцка, птичјо гнездо, кабина, НЛО, вилино коњче, шишарка и 7-та соба. Собите во хотелот варираат во цената, големината, обликот и темата, но сите имаат класичен скандинавски минималистички дизајн. Сепак, секоја соба ја раскажува својата приказна.

Прекрасна мала кабина ( наречена Шишарка )

Кога ги гледате за прв пат, овие самостојни соби речиси се чини дека се повеќе уметничка инсталација отколку место за престој. Меѓутоа, со скали, мостови или рампи кои доведуваат до вратите, брзо забележувате дека има повеќе од она што го задоволува окото. Стаклената коцка изгледа токму онака како што звучи додека надворешноста на просторијата е составена од огледала што ја одразуваат неговата околина.
Птичјото гнездо е навистина прекрасно и НЛО навистина изгледа како НЛО кој само што дошол од вселената.

Опседнати сте со вселената? Тогаш поминете една ноќ во ова НЛО.

Во меѓувреме, 7 Соба има ‘двориште’, кое е целосно составено од мрежа, овозможувајќи ви да легнете и да уживате во спокојството на околината. Кабината има тераса на покривот совршена за уживање во летните ноќи, додека вилиното коњче е најголемата просторија со доволно простор за мала конференција, а шишарката е модерна,класична скандинавска кабина. Без оглед на вашиот стил или големина, сигурно постои просторија која одговара на вашите потреби.

Стаклената коцка
Модерна кабина со прекрасна тераса на покривот

За сите овие соби цената на престојот вклучува појадок, како и удобности кои можат да се најдат во одделни згради на имотот. Некои од удобностите се сауни, ресторанот инспириран од 1930-50 и бар кој служи три оброка на ден. Дополнително, постојат различни активности кои хотелот ги нуди на своите гости.

Некогаш сте посакале да спиете во птичјо гнездо? Ова е вашата шанса.
7-та соба
Вилиното коњче е најголемата соба во хотелот.

Како изгледаат собите внатре.

Прочитајте и...  БИЗАРНО: Сладолед од морско прасе се продава во Еквадор, приказната за една мајка која стана претприемач
7-та соба
Вилино коњче
Кабина
Шишарка
Птичјо гнездо
НЛО
Стаклена коцка

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote