Македонија

СЕКОЈА ЧЕСТ: Жителите на Мислешево во Струга сами се организираа и го реновираа училиштето

Основното училиште „Јонче Крежески“ конечно стана безбедно и убаво место за сите ученици, а најмногу за првачињата. Улилиштето е реконструирано благодарение на неговите жители како и на донациите на оние кои живеат во странство.

Дојде крајот 💪💪💪💪💪

Gepostet von ПОУ „Јонче Крежески“ am Sonntag, 1. September 2019

💪💪💪💪💪💪💪

Gepostet von ПОУ „Јонче Крежески“ am Freitag, 30. August 2019

Ивица Столиќ и Стојче Милошoски, родители задолжени за осветлувањето и обнова на столовите! Родители посветени со цело срце за нашето училиште!

Gepostet von ПОУ „Јонче Крежески“ am Dienstag, 27. August 2019

👏👏👏👏👏👏👏

Gepostet von ПОУ „Јонче Крежески“ am Dienstag, 27. August 2019

II фаза – реконструкција на училниците (обнова на ѕидовите) 👏💪👏💪👏💪👏💪👏💪👏💪👏

Gepostet von ПОУ „Јонче Крежески“ am Donnerstag, 15. August 2019

II фаза – реконструкција на училниците (обнова на ѕидовите) 👏💪👏💪👏💪👏💪👏💪👏💪👏

Gepostet von ПОУ „Јонче Крежески“ am Donnerstag, 15. August 2019
Прочитајте и...  Жена поглавар од Малави раскинала над 1500 бракови со малолетни девојчиња и ги вратила назад во училиште
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top