Видео

Секунда го делеше од сигурна смрт: Пијан паднал пред брз воз, а потоа се случи чудо (ВИДЕО)

Американската телевизија Ен-Би-Си објави дека Џон О’Конор, поранешен железнички оператор, кој е унапреден на надзорник на железнички транспорт во компанијата „Bay Area Rapid Transit“, во Окланд, Калифорнија, бил на работа во неделата. Во тоа време, групи на навивачи на Рајдериси си оделе дома, па морало да се внимава се да биде во најдобар ред.

Кога наближувал возот еден пијан човек ја загубил рамнотежата и паднал на шините пред возот. Со максимална брзина, можеби и за дел од секундата, Џон го фатил човекот и го извлекол на сигурно.
И самиот тој кога го гледал видеото, не можел да поверува колку бил блиску возот и колку брзо реагирал.
Покрај снимката од спасувањето на интернет се шири и уште едно видео од изразувањето благодарност кон скромниот херој.,

Прочитајте и...  ВИДЕО: Мајка го става своето бебе во креветче и се случува нешто многу интересно
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top