Септември- месецот на децата заболени од рак

Месец за подигнување на свеста за рак кај децата (CCAM) се одбележува секој септември од страна на организации за рак кај децата низ целиот свет.
Овој септември е златен-бојата која го одбележува подигнувањето на свеста за ракот во детството.
Вие можете да дадете поддршка со нешто толку едноставно како носење нешто златно на Вас или па читање на приказни на децата заболени од рак во вашата најблиска болница.
Овој септември дадете им поддршка на самите родители на болните деца и ако сте во можност донирајте во детската амбасада Меѓаши со цел да им помогнете на децата заболени од оваа тешка болест на денешницата.

Прочитајте и...  Сите хумани луѓе од Македонија и надвор од неа.. ПРИКЛУЧЕТЕ СЕ на големата хумана акција за Јана!
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде