in ,

Серена Вилијамс на Met Gala 2019 во неонски гламурозен фустан и Nike патики

Омилената тенисерка на сите времиња Серена Вилијамс пристигна на црвениот тепих со нејзиниот сопруг Алексис Оханиан.

Вилијамс се одлучила за неонски жолт фустан на Версаче украсен со розеви и жолти лисја. За да му даде класичен Серена изглед на нејзиниот фустан, таа се одлучила за патики Nike Air Force 1s кои се во боја која одлично стои со нејзиниот гламурозен фустан.

Прочитајте и...  Два пати го освоила Килиманџаро, а има само шест години (ФОТО)

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote