Шест пензионери уапсени за групен секс на јавно место

Минатата недела англиската полиција добила повик дека често се случуваат „експлицитни случки“. А потоа полицијата уапсила шест стари лица, меѓу кои се наоѓала една жена и нејзиниот сопруг.

Уапсени се Даниел Добинс (67), Ото Д. Вилијамс (62), Чарлс Л. Ардито (75), Џон Линарк (62), Ричард Батлер (82) и неговата сопруга Џојс Батлер (85).

Сите се обвинети за нарушување на јавниот ред и мир, а Добинс и Линарк добиле обвинение и за „соблекување во јавност“ – еден од нив е пронајден во својот автомобил како седи насмеан, без пантолони и долна облека.

Откако ги уапсиле и ги испрашале, пензионерката и пензионерите биле пуштени да се бранат со слобода. Сепак, сопружниците Батлер, кои имаат пет деца и 14 внуци, тврдат дека само седеле во автомобилот и уживале во природата во паркот.

Полицијата, како што навела, ги зголемила активностите во подрачјето од почетокот на август, по повеќе пријави за „сексуални активности на сомнителни парови“.

Прочитајте и...  МОНСТРУМ: Сопругата и трите деца си ги полеал со бензин и ги запалил!

Додале дека ќе продолжат да ги следат случувањата во Ферфилд за јавниот простор да биде удобен и сигурен за сите.

Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде