in

Шестгодишно девојче го спаси семејството од пожар во нивната куќа

Сите членови на семејството Карлбон спиеле во својот дом во Њу Џерси кога нивните животи се смениле за само неколку секунди. 

Џими, таткото и неговите две деца, Хантер (2) и Маделин (6), спиеле горе. Нивната мајка заспала на софата.

Околу 2 часот наутро, Маделин се разбудила бидејќи почувствувала дека очите и грлото ја печат. Потоа го слушнала звукот на алармот за пожар. Во тие моменти, горниот кат веќе бил полн со чад и таа не можела да види речиси ништо. Пожарот, наводно, започнал од шпоретот на кујната додека семејството спиело. 

Карбони изгубиле скоро се што имаат и домот изгорел толку многу што веќе не можеле да живеат во него.

Прочитајте и...  Родени првите растенија на Месечината

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote