in

Шириме позитивна енергија: Карантин преработка на „Ама ако“ (ВИДЕО)

Девојките Ивана и Емилија Ѓорѓевски од Тетово, со прилагодување на стиховите на песната „Ама ако“ од македонскиот бенд „Пеперминт“ сакаат да измамат насмевки во време на изолација и секако, да ја потенцираат важноста на седењето дома и почитувањето на препораките.

Во прилог, слушнете ја преработката.

https://www.facebook.com/gjorgjevska.ivana/videos/2543199769269189/
Прочитајте и...  Не можел да ја види сопругата поради коронавирусот, па нивниот син најде генијално решение (ВИДЕО)

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote