in

Што го излудува секој хороскопски знак?

Секој хороскопски знак се нервира за различни нешта. Ова е листа од обични и секојдневни работи кои секој знак одделно најмногу го нервираат.

Некои од знаците имаат и заеднички работи кои ги нервираат, тие сигурно би се разбрале меѓусебно.

Овен

– Луѓе кои ги влечат нозете кога одат

– Невозвратени телефонски повици

– Кога не им работи мобилниот телефон

– Луѓе кои цел ден го минуваат на Фејсбук

– Луѓе кои не преминуваат веднаш на главното

– Луѓе кои не знаат да играат

– Кога доцнат автобуси, авиони, возови

– Луѓе кои се облекуваат немарно

– Народна музика

Бик

– Фалбаџии

– Хаос и неорганизираност

– Искината облека или скинато копче

– Лоша храна

– Кога некој ги игнорира

– Да зборува во јавност

– Луѓе кои не користат дезодоранс

– Шеги на нивна сметка

– Да излезат наивни

– Брза храна

Близнаци

– Луѓе кои немаат смисла за хумор

– Да не се во центарот на вниманието

– Расипани часовници

– Лошо вино

– Тесни чевли или фармерки

– Луѓе кои бавно зборуваат

Прочитајте и...  Ова е најреткиот хороскопски знак, родените во овој период се навистина посебни

– Луѓе кои бавно одат

– Песимисти

– Зависници

– Расипани електронски апарати

Рак

– Кога е претопло

– Волна која ја иритира кожата

– Спиење на кауч

– Луѓе кои стигнуваат прерано

– Луѓе кои се облекуваат лошо и неуредно

– Да бидат критикувани на кој било начин

– Насилни филмови

– Да ги изгубат очилата

– Луѓе кои ги крадат нивните „5 минути“

Лав

– Луѓе кои се облекуваат подобро од нив

– Луѓе кои имаат подобар автомобил од нив

– Да бидат игнорирани

– Некој намерно да ги прави љубоморни

– Да биде на место што е премногу ладно

– Да бидат мокри

– Да ги тераат да прават нешто што не сакаат

– Кога мора сончев ден да помине затворен дома

– Кога им кажуваат дека треба малку да забават

– Кога им кажуваат дека не сметаат да флертуваат

Девица

– Неуредни и неорганизирани луѓе

– Луѓе кои не им возвраќаат на повици

– Луѓе кои не носат часовници

– Луѓе кои не им враќаат забелешки

Прочитајте и...  Хороскопски знаци кои имаат навика да се вљубуваат во погрешни

– Губење време на Фејсбук

– Луѓе кои не зборуваат граматички правилно

– Луѓе кои често се колнат

– Емоционални сцени

– „Стенд ап“ комичари

Вага

– Луѓе кои бараат да ја намалат музикатѕа

– Луѓе кои јадат нездрава храна

– Отпадоци во природата

– Луѓе кои крадат цвеќиња

– Луѓе кои се груби кон животните

– Луѓе кои не им возвраќаат на повикот

– Врски за една вечер

– Лоша фризура

– Луѓе кои користат дрога

Скорпија

– Луѓе кои често позајмуваат од нив и никогаш не им враќаат

– Љубовници кои не можат да доживеат оргазам

– Кога партнерот ги прави љубоморни

– Кога некој е подобро од нив во она што го прават

– Да ги озборуваат

– Да ги обвинат за неверство, дури и ако е точно

– Помодарство

– Луѓе кои тврдат дека имаат духовни моќи

Стрелец

– Кога доцнат авиони, возови, автобуси

– Кога не лета во прва класа

– Луѓе кои постојано се жалат

– Луѓе кои се плашат да ризикуваат

Прочитајте и...  Хороскопски знаци во кои се раѓаат најуспешните заводнички

– Кога ќе ги обвинат дека не знаат да работат со пари

– Луѓе кои очекуваат од нив да се појават на состаноци навреме

– Злоставување животни

– Нарушени човекови права

Јарец

– Луѓе кои се расфрлаат со пари

– Луѓе кои бараат позајмици

– Луѓе кои не враќаат нешто позајмено

– Луѓе кои не ги воспитуваат правилно децата

– Луѓе кои не си ја завршуваат работата за која се повикани

– Луѓе кои не ја затвораат пастата за заби

– Читање поезија

– Кога треба некого да возат

– Лоша фризура

Водолија

– Луѓе кои се облекуваат досадно

– Лоша храна

– Да зборуваат за минатото

– Психијатри

– Трачеви

– Непрактични луѓе

– Кога другите не им се лојални

– Кога се отфрлени од друштвото

– Да ги валкаат рацете

Риби

– Кога е премногу топло

– Да ги изгубат очилата

– Загадена вода

– Луѓе кои прегласно се смеат

– Луѓе кои бегаат од караници

– Алкохоличари

– Автомобили кои непотребно трошат енергија

– Бавни возачи

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote