in

Што мажите најпрво забележуваат кај жената која им се допаѓа? Ваков одговор не очекувавте!

Привлечноста е многу индивидуална работа, но постојат одредени „точки“ на женското тело кое веднаш предизвикуваат интерес кај машкиот пол.

Анкетата спроведена на примерок од 5 илјади мажи во која испитаниците морале да одговорат на прашањето „Што најпрво забележувате кај жена која физички ве привлекува?“ наишла на интересни резултати.

Иако помисливте дека градите и задникот сигурно ќе бидат на прво место, одговорите сепак биле малку пофантастични, а со тоа и посимпатични.

На првото место се наоѓаат очите на жената, односно нејзиниот поглед, а на второто место нејзината насмевка.

Прочитајте и...  Бизнисмен ја подарил својата куќа за да од неа направат засолниште за животни

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote