in ,

Шварценегер во изолација со пони и магаре: “Останете дома колку што е можно повеќе”

“Останете дома колку што е можно повеќе”, апелира “Терминатор” до луѓето за да се заштитат од коронавирусот.

Како што е познато, во светот завладеала пандемија на коронавирус. Властите ширум планетата апелираат луѓето, посебно оние постарите, што повеќе да останат дома. 

Во ова се приклучил и славниот актер Арнолд Шварценегер.

Терминаторот одлучил да остане дома, во самоизолација, за да се заштити од коронавирусот.

Друштво во домашниот карантин му прават домашните миленичиња, пони и магаре.

“Останете дома колку е можно повеќе. Слушајте ги експертите, игнорирајте ги мороните. Ќе минеме низ ова заедно”, напишал Шварценегер.

Тој нагласил дека посебно старите луѓе не треба да излегуваат надвор, а своите миленичиња ги хранел со моркови и ги галел.

Прочитајте и...  Австралиско окритие за чисти води без пластика

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote