Македонија

Силувано девојче во Скопје

СВР Скопје поднесе кривична пријава против 23-годишниот С.С. од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз малолетник кој не наполнил 14 години“, соопштија од МВР.

rape siluvanje

Како што е наведено во полицискиот билтен, на 11 февруари годинава, во напуштена просторија на улицата „Февруарски поход“ во Скопје, пријавениот извршил полови дејствија врз малолетничка со која бил во љубовна врска.

Прочитајте и...  Петар Грашо со два концерта во Филхармонијa

Најпопуларно

To Top