in

Симпсонови предвиделе дека Том Хенкс ќе биде првата заразена ѕвезда со корона вирус

Веста дека популарниот холивудски актер, Том Хенкс е заразен со корона вирус ги шокираше фановите ширум светот, а истиот и е дијагностициран и на неговата сопруга Рита Вилсон.

Цртаната американска серија „Симсонови“ позната е по својата необична способност да ги предвиди големите светски случувања, од изборот на американскиот претседател Доналд Трамп, караницата со машината за гласање во САД и кризата со ебола од 2014 до 2016 година.

Тврдењето кое остава без здив е дека Том Хенкс во долгометражниот филм „Симсонови“ од 2007 година се самоизолира и изјавува: Ако ме видите, оставете ме!

За ова денеска се зборува низ целиот свет, а Симпсонови не само што го предвидоа избувнувањето на вирусот, туку понудија и решение во облик на џиновска купола која во една прилика ја поставува Агенцијата за заштита на животната средина.

Прочитајте и...  Карантин фризури: Не пробувајте да си ја кратите сами косата ако не сакате да се најдете на оваа листа на пресмешни обиди

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote