in

Синот на Хари и Меган наполни една година: Роденден во карантин

Синот на Меган Маркл и Хари, Арчи денес полни една година.

Иако Меган Маркл и Хари го напуштија кралското семејство и се преселија во Америка, денес слави цела Британија.

Британските медиуми денес само пренесуваат информации за првиот роденден на Арчи.

Eве како Меган Маркл и Хари ќе го прослават првиот роденден на ...

Иако била планира голема прослава во Англија, поради коронавирусот променети се плановите за славење на 1виот роденден на Арчи.

Имено, Меган и Хари роденденот на наследникот ќе го прослават во нивниот дом во Лос Анџелес.

„Поради социјалното дистанцирање, но и затоа што се откажани настаните поради кои Меган и Хари требаше да се вратат во Англија, семејството ќе остане во Лос Анџелес“ вели извор.

Од сите страни пристигнуваат честитки за роденденот на малиот Арчи.

За потсетување, неодамна и принцезата Шарлот го прослави својот петти роденден, а како што пренесуваа медиумите Кејт Мидлтон и принцот Вилијам и оргнизирале оналјан забава со кралицата Елизабета и другарчињата од училиште.

Прочитајте и...  Фејсбук Месинџер ќе се враќа во главната апликација

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote