Македонија

Скопјанец си го запалил станот пукајќи петарди на тераса, па паднал во несвест

Во 23:00 часот при дојава за пожар на ул. „Крсте Мисирков“ позади 26 Јули Бит Пазар на тераса од употреба на пиротехнички ракети настанат е пожар во кој спасен е сопственикот кој беше во бесознание.

-Одма е повикана екипата на Брза Помош која го пренесе повредениот. БППЗ-Скопје укажува дека и покрај апелите за правилна употреба на пиротехника, тоа без упатство е опасно, напишаа од Пожарна Скопје на својата фејсбук страница.

Прочитајте и...  Марија исчезна пред три дена, семејството моли за помош

Најпопуларно

To Top