marihuana

Полицијата од Крива Паланка поднесе кривична пријава против Ј.Г. (34) од Скопје, поради постоење основи на сомневање за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”.

marihuana

На 23 јули полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавената во село Псача, при што пронашле и одзеле растенија и семки од родот канабис.

Прочитајте и...  Охрид SOS: Откако заврна во Охрид реалноста (канализацијата) која упорно се игнорира „исплива“ на површина
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

Leave a Reply

avatar
  Претплати се  
Известувај за