Македонија

Скопски хотел во карантин, еден гостин се тестира за корона вирус?

Гостин кој престојува во еден од скопските хотели се тестира за коронавирус, објави „ТВ21“.

Се работи за лице кое не е државјанин на Македонија, а престојува во хотел на улица Македонија.

Неговата хотелска соба е изолирана, а хотелот е поставен под карантин и забранети се влез и излез од истиот.

Во секој момент треба да почне редовната прес-конференцијата на министерот за здравство Венко Филипче на која тој информира за состојбата во државата со ковид-19. Досега само кај еден пациент е потврдено присуство на коронавирус.

Прочитајте и...  Кили стана дедо, се породи Јоана: Ова се првите фотографии од бебето

Најпопуларно

To Top