Македонија

Скопски средношколци со алманах за својот град

Во просториите на домот на културата „Кочо Рацин“, денеска, од 18.30 часот, ќе биде промовиран алманахот „Мали приказни од Скопје“ во издание на „Просветно дело“. Станува збор за проект од книжевна работилница на која учествуваа околу дваесетина скопски средношколци, кои добија можност да научат да пишуваат реалистичен, модерен и постмодерен расказ.
Промоторки на алманахот ќе бидат Ирена Јурчева, Марина Мијаковска и Елена Пренџова.

Прочитајте и...  3 новозаболени од корона вирусот во Македонија, бројот се искачи на 26
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top