in ,

Славната актерка раскажа за болните спомени: Еве како нејзината мајка го уби татко ѝ во самоодбрана

Шарлиз Терон никогаш не криела дека растеше во нефункционално семејство и дека кога имала само 15 години, била сведок на ужасна трагедија.

Нејзиниот татко, кој бил алкохоличар, насилно влегол во домот и со оружје им се заканувал нејзе и на мајка ѝ Грета. Тој дури и испукал три куршуми, кои за среќа ги избегнале нивните тела.

Во интервју за NPR, убавата Оскаровка раскажа:

„Татко ми беше многу болен човек. Татко ми беше алкохоличар цел мој живот. Го знаев само на еден начин, а тоа беше како алкохоличар… Тоа беше мошне безизлезна ситуација. Моето семејство беше заглавено во неа… Се разбира дека посакувам да не се случеше тоа што се случи таа ноќ.“

„Кога влезе во куќата со пушка, татко ми беше толку пијан што не би требало да можеше да стои на нозе. Со мајка ми бевме во спалната соба потпрени на вратата, затоа што тој се обидуваше да ја турне за да влезе. Па двете се потпиравме на вратата однатре за да го спречиме. Тој се врати наназад и пукна низ вратата трипати. Ниту еден од куршумите не нè погоди, што е чудо. Но, во самоодбрана, таа стави крај на заканата.“

„Ова семејно насилство, насилството од ваков тип кое се случува во семејството, ми е заедничко со многу луѓе. Не се срамам да зборувам за тоа, бидејќи мислам дека колку повеќе зборуваме за овие работи, толку повеќе сфаќаме дека не сме сами во сето тоа.“

Прочитајте и...  Амазонско племе се подготвува за борба со илегалните дрвосечачи

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote
Back to Top

Најави се

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

To use social login you have to agree with the storage and handling of your data by this website.

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.