in

Славни дами во идентични креации (ФОТО)

Најлошата работа што може да ѝ се случи на една девојка која оди на гала вечер е да носи ист фустан како некоја друга или пак да бидат сликани во истиот фустан.

Публицист направи селекција од неколку Холивудски убавици на кои им се случи ова. На која и стои подобро?

Ферги vs Џејн Фонда

20 Celebrities Who Appeared in Identical Dresses

Никол Кидман vs Рејчел Мекадамс

20 Celebrities Who Appeared in Identical Dresses

Скарлет Јохансон vs Џенифер Лоренс

20 Celebrities Who Appeared in Identical Dresses

Дијана Кригер vs Роуз Бирн

20 Celebrities Who Appeared in Identical Dresses

Ким Кардашиан vs Софи Марсо

20 Celebrities Who Appeared in Identical Dresses

Сигорни Вивер vs Џејми Ли Кертис

20 Celebrities Who Appeared in Identical Dresses

Селена Гомез vs Луси Хејл

20 Celebrities Who Appeared in Identical Dresses

Џули Боуен vs Ники Минаж

20 Celebrities Who Appeared in Identical Dresses

Ријана vs Кендал Џенер

20 Celebrities Who Appeared in Identical Dresses

Ирина Шајк vs Рита Ора

20 Celebrities Who Appeared in Identical Dresses

Ариел Винтер vs. Џенифер Лопез

Ариел Винтер vs. Џенифер Лопез

Шанина Шајк vs. Сиара

Шанина Шајк vs. Сиара

Адријана Лима vs. Алисон Вилијамс

Стилски битки
Прочитајте и...  20 ретки фотографии од ѕвездите пред да станат славни

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote