in

Сложувалка од 51.300 парчиња која ќе ве избезуми (ВИДЕО)

Сложувалките се одличен начин побрзо да ви помине времето додека сте заглавени дома во карантин.

Компанијата Кодак неодамна објави сложувалка составена од 51.300 парчиња.

Сложувалката ги покажува 27 – те светски чуда, а комплетот доаѓа со 51.300 парчиња.

Тежината на овој сет е околу 18,5 килограми, а на сложувалката се наоѓаат Римскиот Колосеум, Ајфеловата кула во Париз, Мачу Пикчу во Перу и Таџ Махал.

Иако изгледа како невозможна мисија, има ли некој кој би го предизвикале да ја состави оваа најкомплицирана сложувалка на светот?

Прочитајте и...  Родените во декември: Храбри оптимисти кои обожаваат да патуваат

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote