Македонија

Слушнете ја возобновената божиќна песна „Христос се роди денес“ (ВИДЕО)

Денеска пред соборниот храм „Св.Климент Охридски“ беше промовирана и најново возобновената божикна песна „Христос се роди денес” во изведба на Вера Милошевска – Љубојна и традицискиот оддел при ДМБУЦ „Илија Николовски – Луј“.

Веќе неколку години наназад стана традиција возобновувањето на старите црковни песни кои се подзаборавени од народот.

Прочитајте и...  Утре се празнува Крстовден: Еве што треба, а што не треба да правите на овој ден

Најпопуларно

To Top