in

Посни смокварки

Потребни состојки:

500 гр суви смокви
200 гр шеќер
100 гр суво грозје
200 гр мелени ореви
малку рум

Начин на приготвување:

Сувите смокви се мелат. Шеќерот се става со малку вода да зоврие, па мелените смокви се додаваат во него и убаво се меша. Се додаваат мелените ореви и сечканото суво грозје, претходно потопено во рум. Откако убаво ќе се измеша смесата се остава да се излади, а потоа се прават бомбици и се валкаат во мелени ореви.

Прочитајте и...  5 лековити зачини кои мора да ги имате во кујната

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote