Видео

Снаодлив човек го шета своето куче со дрон за време на карантинот (ВИДЕО)

Снаодлив сопственик на куче од Кипар смисли генијален начин како да го прошета неговото куче додека тој е во изолација за време на коронавирусот.

Вакис Димитриу објави видео на Фејсбук на кое се гледа како среќното куче шета низ улиците на Лимасол, а неговото ремче го носи дрон. Видеото е прегледано повеќе од 1.000.000 пати. Вакис вели “Седете дома, но не заборавајте на среќата на вашето куче.”

5th day quarantine.Stay Home Safe but don't forget your dog happiness.. 🦠🦠🦠😇😇😇IG: Vakis78For media you can use the link below: 👇👇👇👇https://youtu.be/ntKSj0qBYlAFor video permission contact to storyful. Thank you. 😇🤗🙏licensing@storyful.com

Gepostet von Vakis Demetriou am Mittwoch, 18. März 2020
Прочитајте и...  Мексиканец во карантин стана хит на социјалните мрежи: Гo испратил кучето во продавница

Најпопуларно

To Top