Галерија

СНЕГ ВО ПУСТИНА: 20 магични фотографии од снежната покривка во Шарената пустина во Аризона

Еден крцкав слој на снег прави сѐ да изгледа магично, особено доколку станува збор за снег во пустина!

Новата 2019 година започна со нешто невообичаено. Шарената пустина е обвиткана во снежен слој, а кактусите се замрзнати.

Погледнете како изгледа снежната покривка во пустината на сликите кои следуваат.

Прочитајте и...  21 мачки кои помагаат во составување на сложувалки (ГАЛЕРИЈА)
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top