podmetnuvanje pozar

Снимка на која се гледа како непознати луѓе подметнуваат пожар била доставена до редакцијата на „Канал 5“. Очевидци за телевизијата изјавиле дека на терен нема никој од надлежните, па несовесните подпалувачи слободно го напуштиле местото, а пожарите почнале да се шират низ Националниот парк Маврово.

Големи пожари на Шар Планина на неколку места горат веќе неколку дена, а најкритично е над селото Лисец.

Извор: Република

Прочитајте и...  ВИДЕО: Маж и жена снимени како кpaдат во Струмица - кражбата била добро испланирана, но камерите ги фатија на дело
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

Leave a Reply

avatar
  Претплати се  
Известувај за