Со автомобил удрил татко, мајка и дете- завршиле во охридската болница

На ул.„Илинденска“ во с.Велгошти, охридско, вчера во 19.30 часот патничко моторно возило „лада нива“, со охридски регистарски ознаки, управувано од В.Д.(57) од с. Велгошти, удрило во пешаците Ц.С. (26), Ј.С. (24) и дете.

lenta policija 2
lenta policija 2

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Ц.С., а со телесни повреди се здобила Ј.С. и биле пренесени во болницата „Св.Еразмо“ за укажување на лекарска помош.

Додека, кај детето не биле констатирани повреди.

Извршен бил увид на местото на настанот од екипа од СВР Охрид.

Прочитајте и...  Еколошка катастрофа: пожолте водата во Вардар кај Долно Лисиче
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде