Здравје

Со едно лажиче мед на ден, можете да спречите голема болест

Деменцијата е болест која е многу опасна, а се повеќе ги напаѓа старите луѓе, но една лажичка од овој лек на ден навистина помага.

Луѓето кои јадат мед секој ден, имаат многу мала шанса да имаат деменција.

Антиоксидансите од медот можат да делуваат на одредени делови од мозокот. Богат е со полифенол, приридна хемикалија за помнењето.

Потребно е да внесете 20 грама на ден.

Прочитајте и...  Руски доктор: Ова е најопасната намирница која ја консумираме секој ден - ги уништува цревата, го нарушува имунитетот

Најпопуларно


To Top