Актерите Кејти Холмс (40) и Џејми Фокс (51) се разделија по заеднички 6 години, пренесува „Пипл“. Според нив, двајцата не биле заедно од мај годинава.

1280katiejamie

Гласината за разделбата на двојката се должи на појавувањето на Џејми во ноќен клуб во друштво на друга жена. Подоцна беше откриено дека таа е млада пејачка, актерка и модел Села Вејв.

Кон крајот на јуни, Села објави фотографија од актерот на својата страница на Инстаграм, придружена со зборовите:

„Јас сум многу благодарна на овој човек! Ти благодарам, Џејми, за сè што правиш и што веруваше во мене “.

Ниту Кејти Холмс, ниту Џејми Фокс, не ги коментираа вестите за нивното раздвојување досега. Двајцата беа заедно од 2013 година.

На почетокот на нивната врска, тие не зборуваа за неа и не се појавуваа во јавноста. Причината беше договорот на актерката со нејзиниот поранешен сопруг Том Круз, според кој не смеела да ја покаже својата лична врска 5 години по нивниот развод.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Робин Вилијамс пред да почине го испратил ова видео на пациентка болна од рак

Сепак, во мај годинава, Кети и Џејми го направија своето деби на Мет Гала за прв пат.

Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

Leave a Reply

avatar
  Претплати се  
Известувај за