Видео

Со ова возилата во Квебек се принудени да запрат, а пешаците проаѓаат без страв (ВИДЕО)

Во Квебек возилата не застанувале на пешачки премин, па затоа било измислено нешто многу практично, што ќе ги принуди да застанат. Пешаците поминуваат без страв дека можат да бидат згазени од несовесни возачи.

„Ова е заштита за пешаците, благодарам што застанавте“ пишува на заштитата.

Infraestructura Peatonal

Gepostet von Trust Me, I'm an "Urbanist" am Montag, 28. Oktober 2019
Прочитајте и...  Секунда го делеше од сигурна смрт: Пијан паднал пред брз воз, а потоа се случи чудо (ВИДЕО)
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top