Со силни болки во увото отишла во болница: Тоа што го најдоа лекарите можело да ја убие!

Откако почувствувала силни болки во увото, Американката Сузи Торес, од американската сојузна држава Канзас Сити, со сопругот отишла во болница мислејќи дека има воспаление поради заостаната вода во ушниот канал.

08232019z2

Сепак, кога лекарот ја прегледал забележал дека во нејзиното уво всушност има пајак. По внимателната интервенција инсектот е изваден, а вознемиреноста кај присутните кулминирала кога било откриено дека станува збор за отровен пајак, од видот браун, сличен на Црната вдовица.

suzii

Вистинско чудо е како жената не е касната од пајакот, што веројатно ќе доведело до сигурна смрт.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Холивудскиот Супермен пронајден мртов во контејнер
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде