Солзите сами ќе ви надојдат: Храбро куче спаси дете од змија отровница, а за фотографијата која следи не се потребни зборови (ФОТО)

На социјалните мрежи овие денови корисниците на истите наидуваат на една тажна фотографија која никого не остави рамнодушен.

Имено станува збор за куче кое го спасило малечко дете од змија која го нападнала, но за жал по спасувањето на истото тоа починало.

Најверојатно кучето починало од тешката борба со змијата која при нападот бранејќи се го каснало со смртоносен отров.

kuce 1
Прочитајте и...  ВИДЕО: Маче не престанува да го гушка кучето кое не го виделo 10 дена
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде