Спектакл во Тетово: Војводи и Комити го „запалиja” тетовското кале

Синоќа и под Шара, во Тетово се најави денешното мега-дерби меѓу Вардар и Шкендија. Во заедничка акција фановите на Вардар и Тетекс (Комити и Војводи), го „запалија“ тетовското кале.

Инаку двете навивачки групи долги години се збратимени.

Погледнете го спектаклот во продолжение:

Нашата љубов кон својот град, својот народ, клуб и држава не може никој да ни ја уништи. Ниту забрани и закани нема да не поколебаат во она што сме го наумиле и она што е врежано во нашите срца затоа што ова е наша држава, наш град и овде владеат наши правила. Вчера во 10:00 часот симболично по повод нашето братство од 10 години Војводи и Комити гореше нашето тетовско кале, а утре ќе гори и Скопје ! УТРЕ СИТЕ ВО СКОПЈЕ ! Комити без Војводи не бидуе, а и додека постоиме ние ќе постои и Македонија !Засекогаш заедно и во добро и во зло !Идеологијата продолжува, братството останува !

Војводи Тетово 发布于 2019年12月7日周六
Прочитајте и...  Полицијата трага по 27-годишен скопјанец кој боледува од епилепсија
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.