Животински свет

Спектакуларни фотографии од животни (ГАЛЕРИЈА)

Нашата планета е навистина волшебна, а тоа го покажуваат и овие фотографии од учесниците на конкурс на National Geographic.

Сите фотографии можете да ги погледнете на travel.nationalgeographic.com

Прочитајте и...  (ВИДЕО) Прошетка на пингвини во музеј: Не можат да го тргнат погледот од уметничките дела
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top