Срцепарателна и вознемирувачка галерија: Се случува ужас, животни горат до смрт

Амазон гори веќе 16 дена.

Тоа е дом на повеќе од 600 видови на животни.

Овде се случува голем ужас, животните горат до смрт.

Галеријата со срцепарателни фотографии, погледнете ја во продолжение.

TERRIBLE SITUATION 😢‌😢‌😢‌😢‌😢‌ANIMALS ARE DYING IN THE AMAZON (BRAZIL)The Amazon has been burning for 16 days, home to more than 600 species of animals, basically the lung of the world 🌏‌😢‌#PrayforAmazon

Gepostet von Science lovers am Mittwoch, 21. August 2019
Прочитајте и...  ВИДЕО: Мост се урна во Турција, има жртви!
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде