Случувања

Срцепарателна и вознемирувачка галерија: Се случува ужас, животни горат до смрт

Амазон гори веќе 16 дена.

Тоа е дом на повеќе од 600 видови на животни.

Овде се случува голем ужас, животните горат до смрт.

Галеријата со срцепарателни фотографии, погледнете ја во продолжение.

https://www.facebook.com/sciencelovers1/posts/2287010508001122
Прочитајте и...  Опожарени два хектари: Гореше нискостеблеска шума во струмичко
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top