Видео

Среде тениски терен: Играч нокаутираше судија со рекет (ВИДЕО)

Американскиот тенисер Мајкл Мох дивеејќи со рекетот го удрил линискиот судија и го повредил.

Инцидентот се случил на натпрвар во Шарлотвил.

Мох губеше од Даријан Кинг со 6:3, 4:1, а по излегувањето на мрежата во бес го фрли силно рекетот зад себе.

Рекетот заврши во линискиот судија кој падна на земја и остана да лежи таму викајќи од болка.

Прочитајте и...  СМЕШНО ВИДЕО: Мачка мисли дека нејзините шепи се зло што мора да се запре
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top