Американскиот тенисер Мајкл Мох дивеејќи со рекетот го удрил линискиот судија и го повредил.

Инцидентот се случил на натпрвар во Шарлотвил.

Мох губеше од Даријан Кинг со 6:3, 4:1, а по излегувањето на мрежата во бес го фрли силно рекетот зад себе.

Рекетот заврши во линискиот судија кој падна на земја и остана да лежи таму викајќи од болка.

Прочитајте и...  ХЕРОЈ: На тајландски пилот му откажа моторот, еве што направи за да не падне авионот во градот
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде