in ,

ВИДЕО: Стаорец влегол во банкомат, изел 20 000 долари и умрел

„Странци со секоја минута“ – тоа е единствената фраза која можам да ја искористам за да го опишам светот во кој живеете денес. Чудното место со многу луди работи кои се случуваат во него и се снимаат секојдневно од секој кој што ќе го сретнете.

Останете со мене, бидејќи секој, на дневна база слуша или гледа нешто што станува приказна која ќе ја кажува на журки.

Денес, имам нешто за вашите журки. Приказна од индија. И знам што мислите, и не, не е приказна за светци или паметни старци или јога.

Ова е приказна за банкомат со многу специјален гостин, стаорец.

Инцидентот, прво раскажан од Hindustan Times се случил во градчето Тинсукиа, Асам, Северо-Источна Индија.

Дури откако машината била отворена луѓето ги нашле исечените пари како конфети.

Прочитајте и...  Бизарна шега со мртовец го згрози цел регион: Му пееја песна за на свадба (ВИДЕО)

Единствен дел кој има правдина во приказната е поетски. Таков подвиг во човечки услови, полн со алчнност и трчање по пари во оваа трка на стаорци наречена живот. Кутриот стаорец умрел во банкоматот, откако изел околу 20.000 банкноти.

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote