in

Стар домашен лек против артритис, болки во грбот и нозете

Оние кои го пробале велат дека ги ублажува сите болки поврзани со зглобовите, коските и мускулите…

Кога модерната медицина не помага најдобро е да се завртите кон старите природни лекови.

Ако ја прашате вашата баба што користела за лекување на болки во зглобовите, она најверојатно ќе ви каже дека имала магична комбинација како што е овој народен лек кој ги регенерира коските.

Доколку ве болат нозете, грбот или имате некоја стара повреда, само помешајте ги овие три состојки и ќе направите природен лек за отстранување на болките, кој всушност помага во лекувањето на артритис, остеоартритис и сите болки поврзани со зглобовите, коските и мускулите.

Состојки: 

300 мл алкохол (70%)
100 мл повидон јод
10 таблети аспирин (300 мг).

Подготовка: 

Помешајте го алкохолот со повидон јодот и додадете ги сомелените таблети аспирин. Соединете ја смесата и оставете ја да стои 21 ден на темно место. Потоа можете да ја користите како лек во вид на облоги или со втривање и лесна масажа на болното место.

Прочитајте и...  Чудотворната билка на Св. Архангел Михаил кога го лечи целиот организам

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote