Старец во Скопје паднал на улица и според кажувањето на оние кои ги виделе никој не застанал да му помогне. По некое време лежење на тротоар маж со автомобил застал да провери што е со човекот. Му помогнал да стане и го однел дома, пишува Досие.мк.

Уште една потврда колку сме хумани и сочувствителни кога некој друг е во опасност.

Човек лежи на тротоар "зомби луѓе" си поминуваат покрај него ..Дали сте свесни за вашата безчувствителност, за вашата…

Gepostet von Vesna Levkovska am Mittwoch, 9. Oktober 2019
Прочитајте и...  Болен татко и седумгодишно девојче со намален слух живеат во разрушена куќа во Куманово
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

Leave a Reply

avatar
  Претплати се  
Известувај за