in

Стефонатор проговори за борбата со ракот на тестисите: Време е да зборуваме!

Преку неговиот јутјуб-канал, македонскиот јутјубер Стефан Рашковиќ – Стефонатор откри дека во последните неколку месеци води многу тешка битка. Во јули, на 23-годишна возраст, тој дознал дека има тумор на тестисите и дека ќе му биде потребна операција и долг процес на заздравување.

Во неговата исповед тој зборува и како едвај станал по првата направена операција, колку била тешка хемотерапијата која траела со месеци, но и дека поради тоа што зафатот бил неуспешен, пред него е уште една операција.

Вели „Време е да зборуваме“, па покрај зборовите за поддршка, доби и доста пофалби од јавноста што собра храброст да отворено да зборува за машкото здравје и потребата од редовни прегледи.

Извор: република.мк

Прочитајте и...  Елен со големо изненадување за момче кое работи од дете за да ѝ помогне на самохраната мајка

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote