in ,

Студија: 86% од луѓето би раскинале со партнерот којшто не го сака нивното куче

Ако мислите да се впуштите во романтична врска со сопственик на куче, подобро е да се сложувате и со нивното куче, покажува најновото истражување.

28F1EA8700000578 0 It was previously thought that humans first tamed the ancestors a 66 1432220717107

Истражувањето беше спроведено од страна на компанијата за пешачење-кучиња Wag! И се покажа дека четворица од пет сопственици на кучиња изјавиле дека реакцијата на нивното куче на потенцијален партнер влијае врз нивните чувства за врската.

Покрај тоа, 86 проценти од анкетираните испитаници рекле дека всушност би раскинале со партнерот на кој не му се допаѓа на нивното куче.
Всушност, испитаниците од анкетата велат дека потенцијален партнер што не сака кучиња е полошо отколку личност која што не сака деца, дава лоши совети или има лошо чувство за мода.

„Не ни претставува изненадување на нас во Wag! тоа дека сопствениците на кучиња им даваат првенство на мислењата на нивните кучиња за другите луѓе и дека ова игра одлучувачки фактор во нивните љубовни животи “, рече извршниот директор Хилари Шнајдер во изјава.

Што мислите Вие? Дали вашето куче може да влијае на вашиот романтичен живот?

Прочитајте и...  Паровите кои во нивните љубовни врски го прават ова најчесто се најсреќни и подолго остануваат заедно

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote