in

Супермесечина 2019: Неверојатни фотографии како Супермесечината го осветли небото денес

Во јануари уживавме во спектакуларниот поглед на волчјата суперкрвава Месечина, а сега љубителите на астрономијата имаа можност да видат уште еден феномен – денес на небото блесна најголемата полна Месечина за оваа година. Оваа Супермесечина е втора од трите овогодишни.

Охрид, фото – Стојан Стојановски
Прочитајте и...  Интересни фотографии направени во вистинскиот момент

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote