in

Светот полуде по оваа метода: Ставаат алуминиумска фолија во уста, а резултатите се неверојатни

Овој едноставен рецепт ќе ви ја промени насмевката засекогаш!

Фото: Profimedia

Припаѓате ли и вие во групата луѓе кои сонуваат за бели заби и холивудска насмевка? Нема да верувате, но постои едноставен трик за тие резултати, а најдобро од се е што е поприлично ефтин и може да го направите дома за само неколку минути!

Потребно ви е:

  • Алуминиумска фолија
  • Паста за заби
  • Сол
  • Сода бикарбона

Измешајте ги солта, содата и пастата за заби, намачкајте на фолијата и ставете ја на вашите заби.

Оставете ја да стои неколку минути и тоа е тоа! Вашите заби ќе заблескаат, но сепак имајте на ум дека ова е метода која несмее да се користи повеќе од три пати месечно.

Прочитајте и...  Зошто НИКАКО не треба да складирате храна во алуминиумска фолија?

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote