in ,

Тамара ги откажа концертите: Семејството ми е во агонија

Пејачката Тамара Тодевска на својот профил на Фејсбук денеска информира дека ги откажува концертите во Прилеп и Охрид, поради притисокот од јавноста откако во средата вечерта погрешно ја испеа македонската химна на прославата во амбасадата на САД во Скопје.

tamara todevska tamara todevska

„Почитувани, очигледната ненамерна грешка при пеењето на химната прерасна во вистински пекол за мене и моето семејство. Со оглед на тоа што не сакам да придонесувам за зголемување на нашата агонија како семејство и во интерес на смирување на целата ситуација која излезе вон контрола, решив да ги откажам концертите во Прилеп и Охрид. Се надевам дека оваа моја грешка, повторувам грешка, ќе успеете да ја надминете и дека ќе најдете начин да разберете дека е повеќе од ненамерна. Би сакала да се заблагодарам на сите што беа покрај мене во овие тешки мигови. Ниту сум била ниту ќе бидам дел од нечии политички игри, моето семејство е мој број еден приоритет и нивниот мир е на прво место при секој избор“, напиша Тамара на Фејсбук.

Прочитајте и...  Дали навистина се потребни толку филери? Бугарка навистина претерала!

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote