in

ТАМАРА ОСТАНА НА ЗБОРОТ: Ја истетовира химната (ФОТО)

Откако вчера во емисијата „Бекстејџ“ македонската пејачка Тамара Тодевска призна дека ненамерно направила грешка при интонирањето на химната и дека планира да ги истетовира стиховите, денеска таа и тоа го направи.

Имено таа на својот Инстаграм профил сподели две фотографии од новата тетоважа на која се испишани имињата на македонските револуционери Гоце Делчев, Пити Гули и Даме Груев Сандански.

Инаку таа во емисијата зборуваше и за тешките моменти со кои се уште се соочува откако на прославата во Амбасадата на САД за „4 јули“ при интонирањето на македонската химна го изостави делот со Гоце Делчев.

Прочитајте и...  Хајди Клум тајно се омажи со 17 години помлад гитарист

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote