Татко од Струга до полицијата: „Помагајте, ми ја силуваа ќерката“

Девојка била силувана во струшкото село Подгорци, а случајот го пријавил нејзиниот татко во македонската полиција.

Rape 2 678x381
Rape 2 678×381

Во 19.30 часот во полицијата Струга, 52-годишен жител на струшко село пријавил дека 24-годишниот А.А. од селото Подгорци, струшко, во периодот од 23 до 26.08.2019 извршил полов напад врз неговата ќерка.

Се работи на расчистувње на случајот.

Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.