Татко од Струга до полицијата: „Помагајте, ми ја силуваа ќерката“

Девојка била силувана во струшкото село Подгорци, а случајот го пријавил нејзиниот татко во македонската полиција.

Rape 2 678x381
Rape 2 678×381

Во 19.30 часот во полицијата Струга, 52-годишен жител на струшко село пријавил дека 24-годишниот А.А. од селото Подгорци, струшко, во периодот од 23 до 26.08.2019 извршил полов напад врз неговата ќерка.

Се работи на расчистувње на случајот.

Прочитајте и...  Кровот кој падна од ветерот во Карпош пaднa вpз лyѓe (ВИДЕО)
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде