Тешка собраќајка на Илинденска, моторџија прегази 4 жени

Тешка сообраќајна несреќа се случи пред половина час на булеварот Илинденска во близина на Средното училиште Орце Николов.

Според очевидците за Сител, мототциклист на пешачки премин повреди четири жени.

Пешаците се здобиле со тешки телесни повреди и со неколку возила на Брзата помош биле пренесени во болница.

На местото на несреќата на терен излегла полицијата каде во моментов врши увид

Прочитајте и...  Во Тетово приведен маж кој измачувал куче
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде