Македонија

Тешка сообраќајна несреќа вечерва во Македонија: Патниот правец Охрид- Кичево целосно во прекин (ФОТО)

Предмалку се случи тешка сообраќајна несреќа кај селото Ботун во општина Дебрца, oбјави Охрид1.

Сообраќајот на патниот правец меѓу Охрид и Кичево е целосно запрен, а долги колони возила има во двата правци.

Нема официјални информации за настрадани и повредени лица.

Прочитајте и...  Денеска е Света великомаченица Екатерина: Ја сонувала Божјата мајка и станала христијанка

Најпопуларно

To Top