in ,

Тешко кривично дело: Мажот на Ники Минаж уапсен и осуден поради силување

Мажот на пејачката Ники Минаж, Кенет Пети(41) во средата бил во сојузниот затвор, а медиумите наведуваат дека сам се предал на полицијата откако против него била поднесена тужба на државно ниво.

Кенет се преселил во Калифорнија во јули 2019 година, но кога полицијата во ноември 2019 година го запрела утврдила дека тој се уште не е регистриран како сексуален престапник. Полиицијата утврдила дека Пети е регистриран како сексуаален престапник во државата Њујорк, но дека никогаш не се регистрирал во Калифорнија, како што налага законот, иако во Калифорнија се преселил 4 месеци претходно.

Тешко кривично дело: Мажот на популарната пејачка уапсен и осуден поради силување
Прочитајте и...  „Седи си дома Талент шоу“ со Панчев и Начевски како судии, а ДНК, Лозано, Весна Бејби и Сара Мејс како натпреварувачи

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote