in

Колкаво е вашето знаење за Хари Потер? – откријте со овој краток тест

Џ. К. Роулинг ја објави првата книга за Хари Потер, „Каменот на мудроста“ пред 23 години, а поминати се 19 години од објавувањето на првиот филм. Од тогаш, сагата за младите волшебници не престанува да ги освојува срцата на обожавателите низ целиот свет. Ако сте еден од нив, време е да го земете волшебното стапче во рацете и да го тестирате вашето знање.

Ние ви подготвивме краток квиз. Откријте дали сте вистински фан на книгите и филмовите за момчето кое преживеа. Дали сте спремни?

[wpViralQuiz id=42102]

Прочитајте и...  Седмоодделенци многу лесно ќе го решат овој квиз по географија - можете ли и вие?

Што мислите?

1 Поен
Upvote Downvote